Jdi na obsah Jdi na menu
 


kapitola 24

28. 4. 2014

 Písnička k této kapitole :

http://www.youtube.com/watch?v=NjQEId0uAFU&feature=youtu.be

Většina lidí odešla pryč, hned jak udělali svou poslední závěrečnou zkoušku .
Erin odcházela v sobotu, ale já jsem zůstávala protože mě můj oblíbený středoškolský student pozval na jeho koncert, který se konal v pondělí večer - měl obsadit jednu z předních židlí a chtěl mi to předvést .
Museli jsme se v úterý vyklidit z internátu kvůli zimním prázdninám , takže bych šla domů hned v ten den , jestli bych už chtěla nebo ne.

Maggie , Erin a já jsme se setkali v knihovně abychom spolu studovali na naši poslední zkoušku z astronomie tento semestr .
Asi kolem druhé ráno , Maggiena tvář spadla dolů na její otevřenou učebnici s dramatickým povzdechem . " Uuuuugh ... Pokud si od této sračky nedáme přestávku , můj mozek bude jedna velká černá díra . "

Erin nic neřekla a když jsem se na ni podívala , kontrolovala svůj telefon, procházela přes správu , a pak odpověděla . Stlačila odeslat když si všimla , že se na ni dívám .
" Hm ? " Její hnědé oči se trochu rozšířily. " Ehm , Chaz mi jen chtěl dát vědět, že chlapi se střídají přitom aby dohlédli na Bucka . Aby se ujistili , že neopustí dům . "

"Myslím že jsme nemluvili o Chaz . " Zamumlala ospale Maggie - zavřela oči, tvář tlačila na stránku knihy, kterou jsme studovali .
Její oči přistáli kdekoliv jen ne na mých , a já věděla že ona upustila od svého původního plánu. Ale rozhodla jsem se nechat ji takovou neklidnou trochu déle, než ji nechám aby se z toho vysvobodila .

Vždycky jsem měla ráda Chaza a mohla jsem mu to dávat za chybu , co udělal . Nechtěla jsem však věřit, že moje nejlepší přítele by byla taková hrozná také.

Zkontrolovala jsem svůj telefon, znovu jsem si četla zprávy, které jsem již dříve poslala Lucasovi a jeho odpovědi.

Já : Závěrečná zkouška z ekonomie. Perfektně zvládnutá .
Lucas : Vše díky mně , správně?
Já : Ne, všechno díky tomu chlapovi Landonovi .
Lucas : ;)
Já : Můj mozek trpí . Mám ještě tři další zkoušky.
Lucas : Já mám ještě jednu v pátek. Pak práce . Uvidíme se v sobotu.

" Mindina poslední zkouška je zítra . " Erin si čmárala nějaké vzory kolem rovnice v jejím sešitu.

" Slyšela jsem , že její otec sedí s ní v místnosti během všech jejích závěrečných zkoušek . " Řekla Maggie .

Slyšela jsem stejnou pověru . "Nemůžu mu to vyčítat, pokud je to pravda . "
Podívali jsme se na Erin , která znala pravdu o tom, zda je to skutečnost nebo jen vysokoškolská drb .
Přikývla . " Sedí tam s ní. A ona se už nevrátí zpět , pouze s výjimkou toho pokud sem přijde svědčit . Přeloží ji do nějaké malé veřejné vysoké školy zpět u nich doma . "

Lítost v jejích očích byla nevyčerpatelná . " Její máma mi řekla, že mě pořád každou noc noční můry . Nemůžu uvěřit tomu, že jsem ji tam nechala . "

Maggie se posadila . " Hej, nechali jsme tam mnoho lidí . Nebyla to naše chyba , Erin . "

"Já vím, ale - "

" Má pravdu . " Přitáhla jsem Erinina pohled ke mně . " Dej vinu tam kde patří . Na něj. "


****


Nakonec jsem svým rodičům řekla o Buckovi . Nemluvila jsem s nimi odkdy jsem s nimi mluvila ještě před díkůvzdání .
Vzhledem k tomu, jak jsem to nechala vše rozložené ve spíži , máma zjistila že jsem byla doma a zavolala mi.
Myslím, že se jen chtěla ujistit, zda se nějaký cizinec nevkradol do našeho domu a neporozhadzoval jí všechny podle abecedy seřazeny přísady a koření , tak jsem se musela přiznat.

" Ale ... neřekla jsi mi že půjdeš k Erin ? "

Místo toho abych jí řekla, že ona k tomuto závěru došla sama - že jsem Erin zmínila jen jednou, že se nikdy neobtěžovala ověřit si co jsem vlastně dělala přes prázdniny na Díkůvzdání - lhala jsem . Takto to bylo pro nás obě jednodušší.

" Přijít domů bylo rozhodnutí na poslední chvíli. Nebyla to žádná velká věc . "

Začala blábolit o věcech které přes prázdniny potřebujeme udělat - byla jsem objednaná k zubaři a moje povinná kontrola auta vyprší již v lednu.
" Potřebuješ se objednat ke Kevinovi , nebo sis tam našla nějakého stajlistu ? " Zeptala se .

Místo odpovědi na její otázku , vyhrkla jsem všechno ven - buck útok na parkovišti , jak mě Lucas zachránil , jako Buck znásilnil další dívka , prohlášení které jsme podali az toho vzniklý trestný případ. Když jsem jednou začala, ani jednou mě nepřerušila .

Zpočátku jsem si myslela, že mě neslyšela a sevřela jsem můj telefon při pomyšlení, že to všechno nezopakuji znovu, pokud byla ona příliš zatraceně zaneprázdněná vyzdobovaním její párty aby mě vyslechla na deset sekund.
A pak přiškrceně řekla. " Proč jsi mi to neřekla ? "
Myslím, že věděla proč . Nepotřebovala jsem to říct. Nebyly nejlepší rodiče, ale nebyly ani nejhoršími .

Povzdechla jsem si . "Říkám ti to teď. "

Byla zticha během napjaté chvíle , ale slyšela jsem jak se pohybuje po domě .
Oni měli hostit jejich každoročně obstarala prázdninovou párty v sobotu, jako vždy chtěla mít vše pod kontrolou a dávala si záležet na tom, aby byl na tuto událost dům perfektní .
Když jsem vyrůstala , naučila jsem se být shovívavá během celého týdne , který vedl k této párty.

" Jdu hned zavolat Martymu , abych mu řekla, že zítra nepřijdu . " Marty byl mámin šéf v její firmě programového poradenství.

"Mohu tam být o jedenácté . "
Poznala jsem zvuk, jako vytahovala ven ze skříně pod schody kufr na kolečkách .
Zírala jsem na chvíli do telefonu , než jsem se probrala k životu .
"Ne - ne, mami , jsem v pohodě . Budu doma za méně než týden . "

Její hlas se třásl když mi odpověděla , dále mě šokovala . "Je mi to tak líto, Jacqueline . "

Řekla moje jméno tak, jakoby se snažila najít způsob jak se mě dotknout přes telefon . " Je mi to tak líto, že se ti to stalo . " Bože můj , pomyslela jsem si , ona pláče ? Moje máma nikdy neplakala .
" A mrzí mě že jsem tu nebyla pro tebe , když si přišla domů . Potřebovala jsi mě a já jsem tady nebyla. "

Seděla jsem omámená na posteli sama ve svém pokoji . "To je v pořádku , mami. Neuměla si to. "
Věděla o mém rozchodu s Kennedym ... ale byla jsem také připravena nechat to jít . "Ty jsi mi vštěpovala abych byla silná, správně? Jsem v pořádku . " Když jsem to řekla, uvědomila jsem si , že to byla pravda .

"Mohu - mohu připravit pro tebe schůzku s mým terapeutem ? Nebo s jedním z jeho kolegů kdybys raději ? "

Zapomněla jsem na máminy občasné terapeutické sezení . Diagnostikovali jí poruchu příjmu potravy , když jsem já byla ještě opravdu malá . Ani jsem nevěděla co to přesně bylo - bulimie , anorexie ? Nikdy jsme o tom skutečně nemluvili .

" Jistě . To by bylo dobré . "
Povzdechla si , a já jsem si pomyslela , že jsem slyšela úlevu , když jsem jí dala úkol něco udělat .


****


Poté co jsme dojedli několik zabalených čínských krabiček s jídlem a vedli jsme rozhovor o tom, jak jsme si vybrali naše vlastní odbory , Lucas z přední kapsy vylovil iPod a podal mi sluchátka .
" Chci aby sis vyslechla tuto kapelu , kterou jsem právě našel . Mohly by se ti líbit . "
Seděli jsme na podlaze s zády opřenými o postel. Když jsem si je zastrčila do ucha , stiskl play, díval se na mě jak jsem poslouchala .

Jeho oči se semkli s mými , jak mi hudba pulsovala v uších . Nemohla jsem slyšet nic kromě ní , nemohla jsem vidět nic, jen jeho oči na mně.
Naklonil se ke mně blíž a já jsem se nadechla jeho lahodné vůně .
Chytil mou tvář do svých rukou , pohnul ústy směrem k mým , políbil mě pomalým tempem které nějakým způsobem bylo v rytmu písně . Když sal moje ústa , chutnal jako zelený wintergreenTicTac .


Podal mi iPod, zvedl mě, uložil mě na postel a lehl si vedle mě , přitlačil si mě do svého náručí a líbal mě zatímco první písnička nepřetekla do další , a té další .

Když se odtáhl , následoval prstem přes okraj mého ucha , vytáhla jsem si jedno sluchátko a podala jsem mu ho . Leželi jsme vedle sebe na mé úzké internátní posteli -pouze její délka se pohodlně přizpůsobila délce jeho těla - ponorenýspoločne v ní jsme poslouchali .

Otevřel nový seznam skladeb a já jsem věděla, že píseň kterou vybral byla něco pro mě - mimo kapely o kterou se se mnou chtěl podělit nebo nějaké hudební diskuse mezi námi .

Mé srdce sahalo k němu , dokud jsme poslouchali , dívali jsme se na sebe a já jsem cítila mezi námi vlákna spojení - křehké vlákna , které tak snadno prasknou . Stejně jako báseň vytetovaná na jeho boku, zapadaly jsme do sebe a toto tavení a přetváření mohlo být hlouběji, odolnější .
Přemýšlela jsem, jestli to cítil, a když jsem se zaposlouchala do slov této písně , kterou on vybral, pomyslela jsem si , že to asi cítil také.

Nyní se nesměju , protože jsem mohla být ... měkkou křivkou v jeho tvrdé linii.

Chodba za mými dveřmi byla ve velké míře tichá, nakonec ten den kdy se lidé sbalili a odstěhovali přišel dříve.
Mluvili jsme -pouze o nedávné minulosti - a Lucas mi přiblížil příběh o tom jak se Francis stal jeho spolubydlícím .
" V jednu noc se objevil u dveří , chtěl abych ho vpustil dovnitř . Zdřímnout si asi hodinku na pohovce a pak mě požádal abych ho vypustil zpět ven . Stalo se to nočním rituálem , zůstával postupně delší a delší , až jsem si v určitém momentě uvědomil že se nastěhoval .
Je to prostě nejhrubším osadník jaký kdy existoval. "

Zasmála jsem se a on mě políbil a zasmál se také. Stále s úsměvem mě políbil znovu, ruce se mu potulovali po mém pase a bedrech .
Když jsme se začali milovat , zapomněla jsem na skutečnost, že Erin opouští vysokoškolský areál až zítra - a proto mohla každou chvíli přijít.
" Myslel jsem , že si říkala, že dnes odchází. "
Přikývla jsem . "Říkala to . Ale její bývalý si zmapoval neúprosnou kampaň dostat ji zpět a chtěl ji dnes večer vidět . "
Jeho ruka putovala pod moje tričko , zkoumala . " Tak co se s nimi stalo ? Proč se rozešli ? "
Mé rty se oddělily , když jeho ruka svírala jeden můj prs , tvaroval ji do dlaně jakoby chtěl aby se tam vešel .
"Kvůli mně. "
Jeho oči se mírně rozšířily a já jsem se usmála .
"Ne - ne takto . Chaz byl ... Buck nejlepší přítel . "
Nenáviděla jsem to jak se mé tělo sevřelo , když jsem pomyslela na Bucka , jak se mé zuby zaťali když jsem řekla jeho jméno.
Bez této přítomnosti toho všeho, když on byl spouštěčem mé odpovědi , jsem to nemohla potlačit a to mě rozzuřilo .

"Je už teď pryč , že ? " zeptal se . " Opustil areál ? " Přenesl svou ruku na moje záda a přitáhl si mě blíž, jeho ruka byla na zadní straně mého krku.
Zavřela jsem oči, zabořila jsem svou hlavu pod jeho bradu, přikývla jsem .
" Pochybuji že se bude moci vrátit příští semestr , i když to bude ještě před soudním řízením. " Řekl.

Vydechla jsem do něj, pevně jsem sevřela ústa a vdechovala jsem nosem jeho vůni .
Cítila jsem se v něm chráněna . V bezpečí .
" Stále se teď poohlížíme přes rameno . Je jako jeden z těch vyskakovacích klaunů z krabičky ... Nikdy jsem ti neřekla o schodišti , nebo ano ? "

Nebyla jsem jediná která nemohla potlačit své fyzické reakce . Jeho tělo ztuhlo a jeho dotek na mně byl najednou méně jemný a mnohem nabitejší . "Ne . "

Mumlala jsem příběh do jeho hrudi , snažila jsem se držet faktů a ničeho jiného , tak abych mohla zmírnit svou vlastní odpověď , ukončila jsem to : "Udělal to tak , aby to vypadalo, že jsme to udělali na schodišti . A z pohledů které měl na tváři každý na chodbě ... příběhy které pak kolovaly ... mu uvěřili . " Zahnala jsem slzy zpět . Nechtěla jsem už víc plakat kvůli Buckovi .
" Ale aspoň se nedostal do mého pokoje . "

Bylo ticho tak dlouho, že jsem si myslela, že on už to nebude komentovat, nakonec mě však zatlačil na záda , upevnil jedno koleno mezi to moje a surově mě líbal . Jeho vlasy lechtaly jednu stranu mé tváře a já jsem vytrhla své ruce - zachytila ​​jsem je mezi nás - volně jsem je vrhla do jeho vlasů, jako bych ho mohla potáhnout blíž. Způsob jakým mě políbil byl vlastnický . Jakoby mi vytetovával sám sebe pod kůži .

Znal všechny mé tajemství a já jsem znala ty jeho .
Ale ta zdánlivá vzájemnost byla jen lež - protože nebyl tím kdo odhalil své vlastní tajemství .
Já jsem je vykopala a co je horší, on si toho nebyl vědom.

Moje vina se rozšířila mezi nás, spolu s mou touhou sdílet s ním tu část jeho samého .
Aby mi v tom důvěřoval . Za tři dny půjdu domů. Nemohla jsem ještě do toho zapojit míle a hodiny mezi nás nebo držet si to pro sebe ještě několik týdnů déle.
Když jsme zpomalili , byli jsme opět zabalen do sebe a umožnili jsme našim pohlavním touhám a naší srdeční frekvenci aby se zpomalily , uviděla jsem příležitost.
" Takže tak trochu žiješ s Hellerovcami a jejich rodinnými přáteli ? "
Díval se na mě a přikývl.

" Jak je tvoji rodiče setkali? "
Otočil se na záda , zuby klouzal přes kroužek v jeho peru a vtáhl ho do úst. Poznala jsem to jako stres oznamující znamení stejné jako Kennedyho tření krku.

" Chodili spolu na vysokou . "
Sluchátka z uší jsme odstranili již někdy v průběhu poslední půl hodiny . Vypnul iPod a pevně kolem něj ovinul sluchátka .
" Takže jejich znáš celý svůj život. "
Vložil si iPod do přední kapsy . " Ano . "
Obrázky toho co jsem četla a co mi dr. Heller odhalil , se mi zablesklo před očima . Lucas potřeboval utěšit - neznala jsem nikoho kdo to potřeboval více - ale nemohla jsem ho utěšovat nad něčím, co se mnou nesdílel .
" Jaká byla tvoje máma ? "
Zíral na strop, a pak zavřel oči, nehýbal se .
" Jacqueline - "
Zaskřípění klíče ve dveřích nás oba překvapilo . Pokoj byl neosvětlená , s výjimkou nízké stolní lampy .
Když se dveře otevřely , úsek světla padl na podlahu uprostřed pokoje , naplněný siluetou Erin .
" J , už spíš? " Zašeptala , její oči se stále přizpůsobovaly z osvětlené chodby , jinak by viděla že jsem nebyla na posteli sama.
" Ehm , ne ... "
Lucas se posadil a spustil nohy na podlahu a já jsem udělala totéž. Všechno je tak načasované , pomyslela jsem si .
Poté co hodila kabelku na postel a odkopla své boty , Erin se otočila zpět k nám .
" Oh ! Ahoj ... ehm . Myslím že bych mohla mít nějaké prádlo které potřebuji vyprat ... "
Pokrčila rameny v jejím kabátě a popadla téměř prázdný koš na prádlo .
" Právě jsem byl na odchodu . " Lucas se sklonil po jeho černé boty a obul si je.
Ušklíbla se výrazem Oh můj Bože promiň ! přes jeho hlavu, Erin byla jako kající se obrázek .
Pokrčila jsem rameny a ušklíbla jsem se zpět výrazem To je v pořádku .

Následovala jsem Lucase na chodbu , chytila ​​jsem si své protilehlé nyní chladné ramena poté co ležely v teple vedle něj . " Tak zítra ? "
Zazipsoval si svou koženou bundu dříve než se otočil ke mně , jeho rty byly pevně semknuté .
Očima sklouzl k mým a já jsem pak příliš pozdě ucítila ten zeď mezi námi . Naše pohledy se spojily, povzdechl si . "Jsou oficiálně zimní prázdniny. Asi bychom je měli využít k tomu, abychom si od sebe stejně navzájem odpočinuli . "

Snažila jsem se vytvořit pochopitelný protest , ale nebyla jsem si jistá, co bych na to měla říct .
Mám ho teď po tom všem odstrčit ? " Proč ? " Slova se ze mě oškrábána ven.
" Odcházíš z města. Já to udělám také, nejméně na týden . Potřebuješ se sbalit a já budu pomáhat Charlesoviopravovať jeho závěrečné zkoušky další den nebo nějak tak . Jeho zdůvodnění bylo tak logické, nebyla tam skrytá žádná nit emocí , kterou bych trhnutím mohla uvolnit .
" Dej mi vědět pokud budeš zpátky ve městě . " Sklonil se a narychlo mě políbil . " Měj se , Jacqueline . "
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 34266
Měsíc: 363
Den: 1